Jak szukać mieszkania na rynku pierwotnym

przez | 14 maja 2019

Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem niż mieszkania z drugiej ręki. Nie ma się czemu dziwić zalet jest wiele. Dlaczego warto wybrać mieszkania z rynku pierwotnego i jak ich szukać – o tym w poniższym wpisie.

Nowe mieszkania –zalety

Zalety mieszkań deweloperskich to przede wszystkim to, że są one nowe, a kupujący jest pierwszym właścicielem. Nie ma więc konieczności wynoszenia mebli, zrywania tapet czy skuwania płytek – nabywca wprowadza się do pustego mieszkania, które od początku urządza po swojemu. To spora oszczędność czasu i pieniędzy.

Nowe mieszkania to nowa technologia, lepsza izolacyjność budynku, parametry dźwiękoszczelności co przekłada się nie tylko na komfort mieszkania, ale również na opłaty eksploatacyjne. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych czy solarów znacząco je obniży, a szczelne okna zapewnią ciszę i spokój wewnątrz mieszkania

Nowe mieszkania z roku na rok będą zyskiwać na wartości. Więc nawet jeśli za kilka bądź kilkanaście lat zechcesz je sprzedać będziesz mógł zrobić to z zyskiem.

Jak znaleźć nowe mieszkania?

Mieszkania deweloperskie nie trudno będzie znaleźć. Każdy deweloper ma obecnie swoją stronę internetową. Znajdziesz na niej wszelkie informacje o zrealizowanych i trwających inwestycjach, rzuty mieszkań, a często również wizualizacje.

Jak trafić na taką stronę? Wystarczy wpisać do popularnej wyszukiwarki określone słowa kluczowe np. deweloper Rzeszów lub deweloperskie mieszkania Rzeszów. W wynikach wyszukiwania wyświetli ci się kilka bądź kilkanaście stron. Musisz je przejrzeć, sprawdzić lokalizacje inwestycji, skontaktować się z wybranym deweloperem.

Przed spotkaniem dobrze się przygotuj – zrób listę rzeczy, o które chcesz zapytać, dzięki temu nic ci nie umknie. Pytać możesz dosłownie o wszystko co jest związane z inwestycją, je jeśli deweloper nie ma nic do ukrycia – chętnie odpowie na wszystkie pytania. Spotkaj się z dwoma – trzema deweloperami, porozmawiaj, a następnie podejmij decyzje. Możesz jeszcze poszukać opinii w internecie – jeśli przy poprzednich realizacjach dewelopera były jakieś problemy na pewno będą o tym informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *