Deweloperskie mieszkania czyli jakie?

przez | 1 czerwca 2019

Rozglądasz się za nowym mieszkaniem i ciągle napotykasz na hasło: mieszkania deweloperskie. Zastanawiasz się co ono oznacza? Spokojnie, nie ty jeden. Dlatego wyjaśniamy czym są mieszkania deweloperskie i czego możesz się spodziewać realizują taką właśnie transakcje.

Mieszkania deweloperskie czyli jakie

Mieszkania deweloperskie to mieszkania, które klient kupił od dewelopera, bądź pośrednika i które są nowe. To znaczy, że nikt wcześniej w nich nie mieszkał. Mieszkania deweloperskie nazywa się również mieszkaniami z rynku pierwotnego – właśnie dlatego, że kupujący jest jego pierwszym właścicielem. Dla odróżnienia – mieszkania kupione od osoby prywatnej – to mieszkania z rynku wtórnego.

Deweloperskie czy z rynku wtórnego

Jak pokazują liczne badania mieszkania deweloperskie cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem. Dzieje się tak nieprzerwanie od wielu lat. Jaki jest tego powód – głównie taki, że lubimy rzeczy nowe i cenimy komfort i wygodę, a tego mieszkaniom nowobudowanym nie można odmówić.

Mieszkania deweloperskie – największe zalety

Komfort to właśnie jedna z największych zalet nowych mieszkań. Technologia cały czas idzie do przodu, dlatego w nowych mieszkaniach często można spotkać nowoczesne rozwiązania, które bardzo ułatwiają życie np. panele fotowoltaiczne czy solary.

To również nowoczesne standardy wykonania, windy, parkingi podziemne i szereg innych udogodnień, które wpływają nie tylko na komfort użytkowania, ale również na koszty eksploatacji.

Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że mieszkania deweloperskie zyskują, a nie tracą na wartości. To znaczy, że jeśli za lat kilka czy kilkanaście zechcesz je sprzedać – zrobisz to z zyskiem.

Mieszkania deweloperskie – jak szukać

Wpisz w google frazę np. deweloperskie mieszkania Rzeszów, lub inne miasto, które cię interesuje. To najprostszy i najszybszy sposób by znaleźć własne em.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *