Dlaczego nowe mieszkania tak dobrze się sprzedają

przez | 25 czerwca 2019

Nowe mieszkania czyli mieszkania z rynku pierwotnego stanowią zdecydowaną większość transakcji realizowanych na rynku nieruchomości. Dlaczego? Co decyduje o tym, że Polacy zdecydowanie chętniej kupują mieszkania deweloperskie niż mieszkania z rynku wtórnego? Na pytania odpowiadamy w artykule.

Brak podatku

Kupując nowe mieszkania nie musisz płacić podatku od czynności cywilno-prawnych, który niestety obowiązuje przy transakcjach z runku wtórnego. Biorąc pod uwagę że jego wysokość to kilka procent wartości inwestycji – oszczędność jest spora.

Czysta karta

Kupując nowe mieszkanie kupujący wchodzi do pustego, nieużywanego lokalu, którego jest pierwszym właścicielem. To duży plus – oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie musi zmieniać nic po poprzednich właścicielach, wchodzi i od razu urządza mieszkanie po swojemu.

Nowe technologie

Nowe osiedla zachwycają pod wieloma względami. Są świetnie zaplanowane, spójne architektonicznie i co najważniejsze oferują lokatorom szereg udogodnień. Standardem są już parkingi podziemne i nadziemne – tak by rodzina posiadająca nawet dwa auta miała wystarczająco miejsca do zaparkowania. Nowe osiedla są monitorowane, często całodobowo co daje duże poczucie bezpieczeństwa.

Bloki wznoszone są według nowych technologii, z wykorzystaniem materiałów zapewniających odpowiednią izolacyjność akustyczną i termiczną. Dzięki temu bieżące opłaty są niższe, a to dla kupującego ma duże znaczenie.

Rosnąca wartość

Nowe mieszkania będą zyskiwać, a nie tracić na wartości – jak to jest w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Dlatego jeśli kupujesz mieszkanie na wynajem, lub planujesz je sprzedać za lat kilka bądź kilkanaście wybierz deweloperskie mieszkania Rzeszów.

Teraz już wiesz jakie zalety mają nowe mieszkania i rozumiesz dlaczego właśnie takie mieszkania najchętniej kupują konsumenci. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania mieszkania bądź zastanawiasz się jaki lokal kupić – z rynku pierwotnego czy wtórnego – odpowiedz sobie na pytanie jaka inwestycja będzie najbardziej przyszłościowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *