Po czym poznać dobrego dewelopera?

przez | 28 czerwca 2019

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja. Często związana z wykorzystaniem oszczędności całego życia, a czasem z zadłużeniem na kilkanaście lat. Nic więc dziwnego, że wiele osób podchodzi do tematu z dużą ostrożnością. I dobrze. Połowa sukcesu to zaufany deweloper. Tylko jak go znaleźć? Czytaj dalej, a dowiesz się.

Dobry deweloper czyli jaki

Deweloperów jest wielu, nawet w tak niedużych miastach jak Rzeszów można znaleźć co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt firm. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę deweloper Rzeszów i sprawdzić ile wyników pokaże się w Google. Na pewno wiele. I jak z tego wybrać tego najlepszego. Sprawa nie jest prosta, ale i nie bardzo trudna. Potrzeba na to trochę czasu i odpowiedniego przygotowania.

Przygotuj się do poszukiwań

Dobry deweloper powinien mieć kilka istotnych cech – po pierwsze odpowiednie doświadczenie. Oczywiście to nie znaczy, że firmy, które są krótko na rynku trzeba ze startu skreślić, ale z drugiej strony duże doświadczenie często przemawia na korzyść.

Sprawdź jakie firma realizowała inwestycje i poszukaj o nich informacji w sieci. Jeśli coś było nie tak – np. opóźnienia w odbiorach, złe wykonawstwo itp. na pewno będą o tym informacje w lokalnej prasie. Możesz też poszukać informacji na forach internetowych – ale uważaj – tu często pisze konkurencja, która chce przejąć klientów i zamieszcza komentarze, które nie są prawdziwe.

Zadawaj pytania

Wybierz kilku deweloperów i umów się na spotkanie. Przygotuj listę pytań – a pytać możesz o wszystko co jest związane z inwestycją. O to jakie materiały wykorzystał deweloper, jaką technologią wznoszony był budynek, jakie są okna, drzwi. Masz prawo poprosić o wgląd do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz o wypis z księgo wieczystej, który potwierdza, że deweloper jest właścicielem gruntu.

Dobry deweloper nie będzie uchylał się od odpowiedzi i odpowie na każde – nawet niewygodne pytanie. Jeśli unika odpowiedzi, czujesz, że coś ukrywa lub zasłania się niewiedzą – to powinno wzbudzić twój niepokój.

Szukając dobrego dewelopera daj sobie czas na poszukiwania i na to być mieć czas na podjęcie decyzji. Nie decyduj pochopnie. Porozmawiaj z rodziną, znajomymi, wypisz wszystkie za i przeciw. A potem podejmij decyzję. Życzę Ci aby to była dobra decyzja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *